Dnes je piatok 24. januára 2020 meniny má Timotej zajtra Gejza

Základná škola PDF Vytlačiť

 

Základná škola:

Adresa:

Základná škola 1.-4. ročník Kazimír
Hlavná 117/90, 076 13 Kazimír
Telefón: 056/6701812
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript.

 

Typ školy: štátna, forma štúdia - denná

 

internetová stránka:

www.skolakazimir.edupage.org

 

Riaditeľ: Mgr. Lívia Černejová

Učiteľ: Mgr. Miroslava Dušeková

Vychovávateľka v Šk: Jana Farkašová

Školníčka: Anna Chomišáková

 

ZS_Kazimír

 ZŠ v Kazimíri je malou dedinskou školou, ale to vôbec neznamená, že o nej nikto nič nevie.  V okrese Trebišov je známa najmä vynikajúcimi recitátormi. Žiaci našej školy sa každoročne zúčastňujú na rôznych recitačných súťažiach a to až na celoslovenskej úrovni.

 So vzdelávaním úzko súvisí aj mimoškolská záujmová činnosť, ktorá utvára predpoklady pre ďalší rozvoj osobnosti. Žiaci ZŠ Kazimír sa majú možnosť zapojiť do rôznych záujmových krúžkov ako napr.: krúžok Lega, hudobno – dramatický krúžok, počítačový krúžok a výtvarný krúžok. Cieľom pedagógov je udržiavať už dosiahnutú úroveň daných záujmových útvarov a reagovať tak na potreby žiakov.

 V rámci školy je zriadený aj školský klub detí, v ktorom žiaci majú možnosť relaxovať, športovo sa vyžiť, venovať sa spoločenským hrám i ďalším obľúbeným aktivitám ako sú spev, kreslenie, ručné práce, konštrukčné hry a veľa ďalších obľúbených činností. Žiaci majú možnosť pod dozorom vychovávateľky pripravovať sa na vyučovanie na ďalší deň a ŠKD spĺňa aj prevenčnú úlohu v popoludňajších hodinách. Chráni našich žiakov pred nepriaznivými patologickými javmi ako sú napr. drogy.

 Pre obec Kazimír je naša škola zdrojom kultúry. Každoročne prináša radosť svojimi pestrými školskými akadémiami, ktoré sú tematicky zamerané k zime a Vianociam a na jar ku Dňu matiek. Žiaci recitujú, tancujú, hrajú scénky, spievajú. Skladba programu je naozaj vždy pestrá a v týchto školských vystúpeniach sa realizujú všetci žiaci našej školy. Deti sa naučia vystupovať na verejnosti, komunikovať s publikom, pohybovať sa po javisku, pracovať s  trémou a učia sa poznávať náš krásny materinský jazyk. Takisto spoznávajú zvyky našich predkov, klenoty našej slovenskej kultúry.

Zápis prváčikov Vyučovanie
ZS Kazimír ZS Kazimir
 

Separovaný zber

január 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Počasie

 
booked.net

Ankety

Čo Vám najviac chýba v našej obci?
 

Kto je online..

Aktuálne máme 55 hosti prítomný