Dnes je utorok 25. februára 2020 meniny má Frederik/Frederika zajtra Viktor

Zaujímavosti v okolí PDF Vytlačiť

Termálne kúpalisko Sárospatak

  Mesto Sárospatak je centrom historickej vinárskej oblasti Tokaj-Hegyalja, kde dozrieva hrozno na svetoznáme tokajské víno.Termálne kúpalisko Sárospatak ponúka niekoľko krytých bazénov s termálnou vodou a niekoľko vonkajších bazénov. Nachádza sa tu rozľahlé vonkajšie kúpalisko s detským bazénom a bazénom s vodnými atrakciami. Kúpalisko je situované v rozľahlom parku so športovými ihriskami. Termálne kúpalisko Sárospatak zároveň poskytuje fyzioterapeutické služby, wellnes programy a niekoľko druhov sáun a kúpeľov. Súčasťou komplexu sú ubytovacie služby a reštaurácie.

Sarospatak Sarospatak Sarospatak

Gejzír Herľany:

  Gejzír Herľany je jediný studený artézsky prameň v Európe. Nachádza sa 28 km východne od Košíc. Dostanete sa tam hlavným ťahom z Košíc na Michalovce. V obci Bidovce odbočíte doľava na Herľany. Gejzír Herľany bol objavený roku 1870 pri hľadaní výdatnejších minerálnych zdrojov pre Herľanské kúpele. Aktivovaný bol umelo, približne 400 metrov hlbokým vrtom. V súčasnosti má Gejzír Herľany podobu fontány v areáli historického parku kúpeľov Herľany - Rankovce. Gejzír samovoľne strieka s periódou 32 - 34 hodín. Pri erupcii, ktorá trvá približne 35 minút, dosahuje výšku až do 20 metrov. Čas erupcií je možné zistiť na stránke obce Herľany. Gejzír Herľany je raritou, pretože podobné gejzíry nájdete len na Islande. Bol vyhlásený za chránený prírodný výtvor a národnú prírodnú pamiatku.
Herlany Herlany Herlany

Hrad Slanec

  Vo výraznom znížení hrebeňa Slanských vrchov na východnom Slovensku leží obec Slanec, nad ktorou sa vypína vrch so zvyškami stredovekého hradu. V listine z roku 1230 sa uvádza ako hrad chrániaci sklad soli. Po prvých majiteľoch Abovcoch ho získali Drugethovci, ktorí k nemu v 14. storočí pristavili ústrednú vežu, ktorá je dnes dominantným prvkom hradnej zrúcaniny. Počas Thökölyho povstania hrad v roku 1679 zbúrali cisárske vojská. Charakteristickou hradnou siluetou je veža Nebojsa, od ktorej je pekný pohľad na okolitú krajinu.
Slanec Slanec Slanec

Jazero Izra

  Jazero Izra sa nachádza približne 35 kilometrov od Košíc v katastri obce Slanská Huta. Patrí do geografickej oblasti juhovýchodného úbočia Veľkého Miliča, v širšom kontexte Slanských hôr.
Izra vznikla zosuvom pôdy a jej pôvodná plocha bola 3,7 hektára. Umelým zvýšením pôvodnej prirodzenej hrádze sa plocha jazera zvýšila na súčasných 5 hektárov. Maximálna hĺbka vody je 8 metrov, avšak vplyvom zanášania dna sa táto hĺbka zmenšuje. Nadmorská výška jazera je 434 metrov. V okolí Izry sa nachádza viacero malých jazierok a mokradí.
Izra Izra Izra

Kúpele Byšta

  Kúpele Byšta sú známe od roku 1867 ako grófske kúpele na liečbu reumatických chorôb a v minulosti to bolo okresné stredisko cestovného ruchu. Ležia uprostred listnatých lesov Slanských vrchov. Nachádzajú sa v nadmorskej výške 186 metrov na Slovensko- maďarskej hranici,10 km na západ od Michalian.
Bysta Bysta Bysta

Zemplínsky dobrodružný park - Sátoraljaújhely

 Stredisko sa nachádza na úpätí Vysokého vrchu kulminujúceho v bode 513 m.n.m., len tri kilometre od hraničného priechodu Slovenské Nové Mesto (okr. Trebišov) / Sátoraljaújhely. Hlavnými ťahákmi strediska sú sedačková lanovka, bobová dráha, celoročne otvorená lyžiarska zjazdovka, summertubing a lanový park.

Najdlhšia lanovka v Maďarsku

 Je ňou dvojsedačková turistická lanovka v Novom Meste pod Šiatrom. S dĺžkou 1400 metrov je najdlhšou, prekonáva prevýšenie 374 metrov, premáva rýchlosťou 1,5 m/s, jej prepravná kapacita je 400 os/h a čas prepravy 24,8 minút. Má medzistanicu. Premiestnená bola z talianskeho strediska Tarvisio v roku 2002. Prepravuje turistov z údolia na vrchol Vysokého vrchu, odkiaľ je z rozhľadne nádherný výhľad na okolitú krajinu v Maďarsku aj na Slovensku. Medzistanica umožňuje prístup k lyžiarskym zjazdovkám, ktoré sa nachádzajú v hornej časti. Je k nim aj prístup autom.

Umelá zjazdovka

 Bezpochyby najzaujímavejšou atrakciou areálu je 330 metrov dlhá a 30 metrov široká zjazdovka pokrytá umelou hmotou. Bola otvorená vlani v decembri. Jej vlastnosti umožňujú lyžovanie a snowboardovanie počas celého roka nezávisle od snehovej pokrývky. Nie je potreba požičať si špeciálne športové vybavenie. V trase staršieho lyžiarskeho vleku Tatrapoma, ktorý slúži na vývoz, je však zabudovaných niekoľko valcov, ktoré slúžia na mazanie sklzníc lyží a boardov neškodnou tekutinou.

Bobová dráha: dlhá a lacná

 Bobová dráha v Zemplínskom dobrodružnom parku je dlhá 2275 metrov, čo ju zaraďuje na prvé miesto v strednej Európe. Jazda je vďaka svojej dĺžke zaujímavým zážitkom. Veľmi príjemné sú ceny – nakoľko prevádzkovateľom je samospráva mesta a projekt bol vybudovaný s európskou pomocou, jedna jazda stojí iba cca 1,80 eur. Kilometer jazdy tak vychádza na približne 80 centov.

  V stredisku sa ďalej nachádza náučný chodník, summertubing (jedna jazda 75 centov), lanový park so štyrmi trasami, bufety a ubytovacie zariadenia.
Satoraljaujhely Satoraljaujhely Satoraljaujhely Satoraljaujhely
 

Separovaný zber

február 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Počasie

 
booked.net

Ankety

Čo Vám najviac chýba v našej obci?
 

Kto je online..

Aktuálne máme 90 hosti prítomný