Preskočiť na obsah

Športový areál Kazimír

Zverejnené 17.7.2021.

Športová infraštruktúra v našej obci konečne naberie na kvalite. Všetky okolité obce už v tejto dobe riešia rekonštrukciu športovísk a tá naša sa dlhé obdobie trápila s výstavbou. Ale teraz sa to zmení!!! Fond na podporu športu nám včera odsúhlasil dotáciu vo výške 83 452,27 eur na výstavbu športového areálu v našej obci. A čo v ňom vlastne bude? Areál sa bude nachádzať v obecnom parku a začne pri budove starej škôlky, tam kde končí asfalt bude pokračovať stredom parku chodník z umelej trávy smerom k amfiteátru. Po ľavej strane bude multifunkčné ihrisko 33×18 m, po pravej strane chodníka skejt dráha a následne fitnes ihrisko. V pláne je aj detské ihrisko, hneď za multifunkčným ihriskom, aby si všetky vekové kategórie prišli na svoje. Všetko je to navrhnuté tak, aby sme nemuseli vyrúbať žiaden strom. Do budúcna by sme chceli pristavať ešte altánok, kde by sme si vedeli pripraviť guľáš počas turnaja 🙂 , ale verím, že toto dokážeme aj svojpomocne. Predpokladaný termín výstavby je na jeseň tohto roka alebo hneď na jar. Už teraz sa teším na športové zážitky.

S pozdravom Ing. Tomáš Toma- starosta obce

https://www.fondnapodporusportu.sk/dokumenty