Preskočiť na obsah

Osobnosti obce

Športové úspechy Emila v silových súťažiach

Kulturista Emil Hutka ml. rodák z našej obce nezaháľal ani v roku 2018. Aj keď sa nezúčastnil súťaži v kulturistike ktoré sú  finančne veľmi  náročne a sponzor sa ťažko hľadá dobre meno našej obce robil na silových súťažiach, a to v tlaku na lavičke a v mŕtvom ťahu (t.j. ťah veľkej činky z predklonu do vzpriamenej polohy). Začiatkom roka sa zúčastnil súťaže Benchpress and deadlift cup,  kde v tlaku na lavičke obsadil prvé miesto, a v mŕtvom ťahu obsadil tretie miesto. Na jesennej súťaži Benchpress and deadlift cup,  obsadil v tlaku na lavičke prvé miesto a stal sa aj absolútnym víťazom súťaže. Rok 2018 Emil uzavrel súťažou XVI. vianočná cena v tlaku na lavičke kde obsadil druhé miesto.

Rok 2019 zahájil Emil súťažou majstrovstiev slovenska v tlaku na lavičke s medzinárodnou účasťou, kde v silne konkurencii obsadil druhé miesto a stal sa vícemajstrom Slovenska. K prvému miestu mu chýbal iba krôčik, keďže mu nezarátali tretí pokus napriek tomu že ho dal. Ale rozhodcovia sú nekompromisný, nevadí ide sa ďalej. Touto súťažou sa Emil kvalifikoval na majstrovstva Európy aj Sveta 2019. Emilové výkony sú, tlak na lavičke 210 kg a mrtvý ťah       260 kg. Fyzicky a finančne náročnú prípravu na tieto súťaže absolvoval Emil aj v našej posilovni v ktorej začal cvičiť ako14 ročný .Emil sa venuje aj trénerskej činnosti v ktorej jeho zverenci dosiahli a dosahujú vynikajúce výsledky, ak by mal niekto záujem môže ho osloviť na jeho facebookovej stránke. Držme Emilovi  palce nech sa mu darí aj naďalej v jeho ďalších športových a súťažných výkonoch.

Úspechy nášho rodáka E. Hutku v kulturistike.

Náš rodák Emil Hutka sa vo svete kulturistiky stáva čoraz populárnejším a jeho úspechy v tomto športe ho povzbudzujú a dodávajú mu stále väčšiu silu a odhodlanie aby v tomto svojom koníčku aj naďalej  pokračoval a prijímal nové výzvy. Jeseň  je obdobím, ktoré znamená pre kulturistov väčšinou vrchol sezóny a účasť na súťažiach. Emil v tomto nie je výnimkou. Má za sebou úžasný úspech na Tatranskom pohári 25. októbra 2015, keď sa postavil na štart prestížnej súťaže. Vážil 93,5 kilogramov, to znamená, že súťažil v najťažšej hmotnostnej kategórii, v ktorej sa okrem neho nachádzali aj takí borci, ktorí za sebou majú účasti na Majstrovstvách Európy, Majstrovstvách Sveta, či amatérskej Mr. Olympia. Ako sám tvrdil, nepočítal so žiadnym výraznejším úspechom a Tatranský pohár bral ako možnosť oťukať sa medzi mužmi. Motyka však vystrelila poriadne vysoko, 22-ročný Emil sa medzi mužmi prebojoval do finále a skončil na vynikajúcom šiestom mieste! Ďalšia súťaž, kde opäť zažiaril, sa konala približne o mesiac neskôr a bola to „Veľká cena Dubnice nad Váhom“, kde súťažil medzi juniormi a vybojoval si tam fantastické 3.miesto.

„Milujem to! Milujem ten pocit, keď trénujem v posilke, milujem ten pocit keď viem, že som do toho dal všetko, zbožňujem pózovať pred ľuďmi, ktorí sledujú každý môj pohyb každý sval a búrlivým potleskom ocenia drinu, ktorú do toho dám a to je pre mňa tá najväčšia medaila, uznanie a rešpekt. No a súťaž je len taká čerešnička na torte“, povedal.  Emil, držíme Ti palce a prajeme veľa ďalších športových úspechov aby si aj takýmto spôsobom reprezentoval seba a zároveň aj našu obec.

 Ak chceš sledovať Emila v jeho kulturistickom svete a byť informovaný/á o jeho progrese, neváhaj navštíviť aj iné internetové stránky.

https://www.facebook.com/Emil-Hutka-1423652694628198/?ref=aymt_homepage_panel

https://www.youtube.com/channel/UCB_w5yK8ttuWBcUIb34M9Mg

Emil Hutka

Naša obec má výnimočného športovca – kulturistu Emila Hutku. Na  majstrovstvách  sveta juniorov v kulturistike, v  roku 2010 získal  3. miesto. Je to excelentný úspech nášho rodáka.K tomuto športu ho doviedol jeho otec  Emil Hutka st., ktorý sa taktiež  venuje kulturistike, aj keď už len rekreačne.  Srdečne mu blahoželáme a prajeme ešte veľa ďalších športových úspechov.

Video z majstrovstiev sveta juniorov v kulturistike 2010: 

K jeho ďalším úspechom patrí aj:

– 3. miesto v  kategórii junior na medzinárodnej súťaži FITPARÁDA ( 2011 ), ktorá sa konala v Budapešti.

– 4. miesto v kategórii  junior na majstrovstvách sveta v kulturistike federácie WBBF ( 2011 ),  ktoré sa konali vo  Viedni